VZDĚLÁNÍ A PRAXE

 

Firma Therapie vznikla v roce 1992. Byl jsem okolnostmi přinucen vzdát se plnohodnotného života, protože jsem nešťastnou náhodou přišel o zrak. Proto jsem se rozhodl dále hledat možnosti, jak žít s tímto postižením. Podařilo se mi najít a absolvovat masérskou školu v rehabilitačním středisku pro zrakově postižené v Levoči.

Zde se mi dostalo možnosti stát se dobrým masérem a fyziotherapeutem díky vyhlášenému chiropraktoru a fyzioterapeutovi MUDr. Aloisi Rosinovi z nemocnice v Popradu. Po tři a půl letém studiu jsem úspěšně absolvoval závěrečné zkoušky. Praxi jsem získával na různých pracovištích v České a Slovenské republice. Samozřejmě, že po skončení školy jsem nezůstal sedět, ale pokračuji s doškolováním v různých kurzech. Absolvoval jsem kurz u Mudr.Miroslava Bechyně Csc. a získal atest na výkon manuální lymfodrenáže, kurz akupresury a Fuss terapie u Mudr. Marka v Pražské Monádě, dále pak sedativní masáže hlavy, obličeje a šíje u Doc.Mudr. Miroslava Tichého Csc.,měkké mobilizační techniky kloubů a páteře a manipulační techniky měkkých tkání u prof. Lewita.Také jsem absolvoval kurz techniky spinal touch ve výzkumném a vzdělávacím institutu Elementa. 

V průběhu doby se mi ukázalo, že získané vědomosti a kvalita práce přivolá lidi, kteří potřebují opravdu řádnou a poctivou rehabilitaci. Zjistil jsem, že již na množství lidí, kteří mě potřebujinestačím, pokud chci svou praxi vykonávat poctivě a kvalitně. Z tohoto důvodu jsem svou provozovnu a svou provozní dobu rozšířil a prodloužil. Zaměstnal jsem ještě maséra - absolventa střední zdravotní školy obor masér, v Levoči - ke kterému byl osud tak krutý jako ke mně a v mládí ho připravil o zrak. Po absolvování střední školy tento člověk získával praxi v různých zdravotnických zařízeních. Nastala však změna a kolega masér se rozhodl jít jinou cestou, proto firmu opustil. Zaměstnal jsem tedy jiného maséra, kterého jsem 2 roky vpravoval do povolání sám a který absolvoval dálkově vyšší zdravotnickou školu obor fyzioterapeut. V naší společné práci našel tak jako já zálibu a koníčka a rozhodl se dosáhnout maxima v odbornosti pro spokojenost našich zákazníků. Ve studiu dosáhl vynikajících výsledků a školu opustil s vyznamenáním. Opět však následoval tvrdý zásah osudu a kolega a věrný kamarád tragicky zahynul. Místo po něm zůstalo nenávratně prázdné a podobně zapálený masér se už pro naši firmu nenajde. Zůstal jsem tedy sám a pracoval jsem podle svých možností. Kolo osudu a života se posunulo a bylo třeba jiných rozhodnutí. Nával pacientů však pro mne nebyl už zvladatelný a únosný a tak jsem potřeboval někoho na pomoc. Vytipoval jsem si mladého chlapce, který měl zájem o práci v rehabilitaci a bez problémů vykonal několik kurzů pro masáže a jiné techniky v Ostravě i Praze s vynikajícími výsledky. Nyní již dva roky praxuje se mnou a musím přiznat, že už nebude daleko doba, kdy ho nebudu už mít čemu naučit, ba myslím, že bude zdatným nástupcem po bývalém kolegovi a časem snad i po mně. Tato moje úvaha se ukázala jako správná, neboť kolega při zaměstnání navštěvoval čtyři roky Prešovskou Univerzitu a úspěšně obhájil titul bakalář rehabilitace. Samozřejmě při navštěvování praktické části výuky získával zkušenosti na odborných a vysoce kvalitních pracovištích rehabilitace u nás i na Slovensku. Dnes opravdu zjišťuji, že se mám i po své dlouholeté praxi se co od něj učit. Založili jsme sdružení, které je ostatně i v názvu firmy. Také jsme změnili provozovnu a to do Domu Pokojného Stáří ve Frýdlantu nad Ostravicí. Uvažujeme už zase o změně pracoviště za větší a přístupnější a samozřejmě o rozšíření nabídky rehabilitačních služeb. V současnosti jsme zavedli také služby u pacienta v domácnosti, nebo u firem na pracovišti, která se setkává s velkou oblibou.

Pro informaci v naší firmě preferuji převážně zdravotní a léčebnou masáž, mobilizace a různé techniky s léčebnými účinky. Rekondiční a sportovní masáž provádíme pouze okrajově. Filozofie firmy je, všechny vědomosti, schopnosti a zkušenosti vložit do úsilí posloužit svému zákazníkovi, aby odcházel spokojen bez bolesti a aby při tom nepřišel o všechny peníze. Pro mne je krédem pomoci opravdu člověku od bolestí a beznadějí spíše než zisk za každou cenu. Dále chci dokázat světu, že i člověk, který v životě něco prohraje, nesloží ruce do klína, ale jde svojí trnitou cestou dále. Vždyť poškozen byl pouze zrak. 

Proto se při problémech s důvěrou obraťte na naši rehabilitaci.